פורטל מידע לתחומי הכלכלה והפיננסיים
חדשות ועדכונים מהעולם הכלכלי פיננסי

נדל"ן בגרמניה – המשמעות של משקיע זר בגרמניה

כמו כל מדינה בעולם, גם גרמניה מנסה עד כמה שניתן להקצות את השווקים המקומיים אל תושבי המדינה. אך בשנים האחרונות מספר המשקיעים הזרים בגרמניה עלה באופן ניכר, המשקיעים הזרים מוכנים להתמודד עם המיסים המוטלים עליהם על מנת ליהנות מהנכסים הרבים הקיימים בגרמניה.

נדל"ן בגרמניה יכול להיות משתלם מאוד רק אם תיקחו בחשבון גם את המיסים שיהיה עליכם לשלם, תושבי חוץ אשר מגיעים להשקיע בנכסים בגרמניה יידרשו לשלם באופן טבעי סכומי מס גבוהים יותר מאשר התושבים המקומיים.

נדל"ן בגרמניה – האם משתלם להשקיע בגרמניה למרות המיסים? 

השקעות נדלן בגרמניה

אנשים רבים חושבים כי במקום שבו המיסים גבוהים אין כדאיות להשקיע, בחלק מן המקרים המחשבה הזאת נכונה ואף מתקבלת. בגרמניה לשם שינוי למרות המיסוי הגבוה אשר מופנה בעיקר אל משקיעים ואנשי עסקים זרים, המחירים הנמוכים של הנכסים מכפים על המיסים – והופכים את אותם נכסים ונדל"ן להשקעה בגרמניה למבוקשים ואטרקטיביים כל כך.

על פניו נראה כי למשקיע זר בגרמניה יש את כל הסיבות לא להצליח, אך בסופו של דבר הרוב המכריע מחליט להעתיק את נכסיו אל גרמניה על מנת ליהנות מכל היתרונות הכלולים בכך. מצד אחד תקבלו אוזן קשבת ותמיכה של מומחים מקומיים, ומצד שני תוכלו ליהנות ממחירים חסרי תקדים של נכסים אשר מוצעים למכירה בעזרת הוצאה לפועל או בית המשפט.

את ההטבות המשתלמות ביותר מבחינת מס במדינה כמו גרמניה תקבלו כמשקיע יחיד, הסיבה העיקרית לכך היא שהמס יגבה מכם כיחידים דבר אשר יביא להקלה מסוימת אשר תשתקף בסופו של דבר ברווח העתידי שלכם. עליכם לפעול בצורה מבוקרת, לוודא את ערך הנכס ולבדוק את תעריפי המס שעליכם יהיה לשלם.

המס הוא חלק בלתי נפרד מהרווחיות של העסק, במידה ולא תיקחו את תעריפי המס כחלק מההוצאות השוטפות שלכם לא תקבלו תמונה מלאה ואמיתית על כדאיות ההשקעה בנכס. משקיע זר שמחפש נכסי נדל"ן בגרמניה ימצא מספר רב של נכסים במחירים אידיאליים, תשלום המס הגבוה אשר נוצר על מנת לעודד מכירה של נכסים למקומיים הופך להיות למשתלם כאשר הנכסים נקנים במחירים נמוכים במיוחד.

מדינה נוספת ששווה לבחון אפשרויות השקעה בה בשנת 2017 היא פולין – לחצו לפרטים.