פורטל מידע לתחומי הכלכלה והפיננסיים
חדשות ועדכונים מהעולם הכלכלי פיננסי

5 מאפיינים בולטים של פורטל דרושים טוב

אחד השינויים הגדולים שיצר האינטרנט במהלך השנים הוא בשוק העבודה. לא רק שנוצרו מקצועות רבים בתחום אשר קודם לכן לא היו קיימים כלל, אלא שכל הנושא של חיפוש עבודה עבר טרנספורמציה בזכות האינטרנט.

במקום חיפוש דרך מדורי דרושים בעיתונות הכתובה, מדורים שפורסמו בימי שלישי ושישי, מדורים שעלו למפרסמים לא מעט כסף ומידת האפקטיביות למעוניינים היתה נמוכה אם הם לא יצרו קשר עם המקום עוד באותו יום, הרי שבעידן האינטרנט כל מי שמחפש עבודה נכנס לפורטל דרושים ויכול לבצע את החיפוש מתי שהוא רוצה, דרך המחשב או דרך הסלולר, כשלכל פורטל יש מאפיינים שונים שיכולים לעזור בתהליך החיפוש ולהפוך אותו להרבה יותר פשוט.

אנחנו נציג כאן 5 מאפיינים שהופכים פורטל דרושים לאיכותי ומקצועי. חשוב לומר, שפורטלים רבים מבקשים לייחד את עצמם מאחרים ולכן הם יוצרים מאפיינים מסוימים שלא נמצאים באחרים, אך בסופו של דבר הרעיון הוא דומה, המטרה היא שהגולש יכנס לפורטל, יירשם ויחפש עבודה, בתקווה שהוא יצליח למצוא כמה שיותר.

מאפיינים בולטים בפורטל דרושים

מאפיין ראשון – חיפוש מתקדם. בבסיס החיפוש יכול להיות דרך תחום נרחב ואזור, למשל אינטרנט ואזור המרכז. אך זה לא יעזור למי שמחפש עבודה ספציפית, מה עוד שתחום האינטרנט הוא רחב. מה עושים? חיפוש מתקדם, לפי מקצועות, יישובים, סוג משרה, תנאי שכר ועוד. כך קל יותר לחפש ולמצוא עבודה כמו בחברת משאבי אנוש אישית.

מאפיין שני – הודעות והתראות. נכון שכל מי שמחפש עבודה, יעשה את זה על בסיס יומיומי, מספר פעמים ביום. אך בשביל להקל עליו, הפורטל צריך לאפשר לו לקבל הודעות למייל ואף לסלולר. כך הוא מקבל ידיעות על מודעות דרושים בזמן אמת.

מאפיין שלישי – העלאת קבצים. מדובר לא רק בקבצים של קורות חיים אלא גם בתמונות, המלצות ואפילו בסרטונים. זו אחת הדרכים הפופולאריות והמקובלות היום להסביר למה אנחנו מתאימים למקום העבודה.

מאפיין רביעי – מעטפת רחבה של מידע. פורטל דרושים איכותי חייב להתאפיין בשורה של מאמרים מקצועיים, בין אם זה מאמרים על שוק העבודה, תנאי שכר, תנאים סוציאליים ועוד. כל מה שמחפש עבודה צריך.

מאפיין חמישי – מנוי קבוע – אתר דרושים חייב להכיל אפשרות בו ניתן לעשות מנוי, כך מי משלם מקבל הרבה יותר.