פורטל מידע לתחומי הכלכלה והפיננסיים
חדשות ועדכונים מהעולם הכלכלי פיננסי

ניהול השקעות בשוק ההון: 5 כללי יסוד עיקריים להשקעה מניבה

ניהול השקעות בשוק ההון הוא נושא רחב ביותר ומכיל תכנים רבים בתוכו. שוק ההון הוא בעצם מסחר בניירות ערך בבורסה הכוללים מניות ואגרות חוב. אנשים רבים נהיים ממודעים לנושא ומעוניינים להיכנס לתחום גם כן מהסיבה שאם ניהול השקעות בשוק ההון אפשר לצבור סכומי כסף רב באמצעות השקעה, קניה או מכירה של מניות. נושא שוק ההון הוא אינו פשוט לפעמים וצריכים ידע רב בשביל להבין, ללמוד, להצליח ולבצע פעולות שיביאו את ההשקעה המניבה. לימודי שוק ההון במכללה האקדמית נתניה מאפשרת את האפשרות להיכנס לתחום שוק ההון ולבצע מסחר בניירות ערך שונים ולעבוד עצמאי.

5 כללי יסוד עיקריים להשקעה מניבה של לימודי שוק ההון

כלל ראשון והחשוב ביותר והוא נחשב לכלל ברזל בתחום לימודי שוק ההון, הוא למידת הבסיס של הנושא. לתחום שוק ההון יש לא מעט נושאים, מושגים, גרפים, מספרים, אחוזים, תשואות, מניות ורבים אחרים שאנשים לא יבינו לבד או בלמידה במחשב. לימודי שוק ההון במכללה האקדמית נתניה גם היא מאפשרת את לימודי שוק ההון בצורה הטובה ביותר שתתן לכל אחד את הבסיס וההבנה הפשוטה על התחום ואחר כך אפשר להתחיל.

לימודי ניהול השקעות בשוק ההון

הכלל שני הוא השיטה להצלחה נכונה. לעומת תחומים אחרים הכוללים סכומים רבים של כסף, בתחום שוק ההון הנושא הפוך לגמרי. ככול שמשקיעים ומשלמים פחות, כך מרוויחים יותר. בעת השקעה הכוללת סכום מסוים של הכסף הנכנס למחשבי הבורסה, הכסף הזה יכול להפוך להיות מקובע ולהתפתח ולהוות רווחים עצומים רבים אחרים. ככל שמשלמים ומשקיעים פחות במניות, כך מקבלים סכום גדול יותר ונהנים מהתשואה של ההשקעה המסוימת.

בעולם ההון והבורסה, גם מגידי העתידות הטובים ביותר, גם הברוקרים הוותיקים וגם המנהלים הגדולים של מוסדות, לא יכולים לדעת בוודאות את התשואה שתיהיה על השקעה בעוד חודש, שנה, שנתיים והלאה. כלל שלישי ונוסף הוא, אין רווחים ללא סיכון. בשל אי הידיעה המוחלט על התשואה בשוק ההון העולה והיורדת בקצב משלה, ככול שפועלים בסיכון רב, כך יכולים גם לחיות על הקצה ולהצליח בתחומים השונים בניירות ערך.

כלל הרביעי בעצם המשך של הכלל השלישי. למרות הסיכונים שהמשקיעים חייבים ומומלצים לבצע בכדי להצלחה מניבה בתחום, כלל נוסף הוא מינימום טעויות. תחום שוק ההון מראה יותר ויותר כמה שהוא הפוך מתחומים אחרים ואולי זו הסיבה למה אנשים רבים מתעניינים ונכנסים אל התחום. בשוק ההון לא ההצלחות הרבות הן אלה שיניבו פרחים אלא ההפחתה של טעויות. בשל כך לימודי שוק ההון הן דבר נצרך בשביל באמת להצליח ולהרגיש את ההצלחה.

הכלל החמישי והאחרון הוא הגדרת ההשקעה שאליה האנשים פונים בכדי להצליח. האלטרנטיבה של שוק ההון נותנת לאנשים רבים לחיות במצב כלכלי גבוהה מאוד בהגעה לעצמאית כלכלית מכובדת ביותר. בשביל לנהל את תיק ההשקעות יש את הצורך להגדיר את ההשקעה הספציפית אליה פונים ובאיזה טווח זמן מזדקק האדם לכסף.